Z NAMI ZOSTANIESZ ZAWODOWCEM.
Projekt realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 współfinansowany ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji

Celem projektu jest łagodzenie skutków transformacji w kierunku neutralnej dla klimatu gospodarki poprzez podniesienie kwalifikacji zawodowych, w tym umiejętności praktycznych u 65 uczniów i 5 nauczycieli praktycznej nauki zawodu w Technikum nr 16 oraz Branżowej Szkole I stopnia nr 12 wchodzących w skład Zespołu Szkół nr 2 im. Jarosława Iwaszkiewicza Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Katowicach (ZS2), poprzez organizację staży uczniowskich, doradztwa zawodowego, kursów i szkoleń dla uczniów oraz nauczycieli, a także doposażenie i adaptację pracowni .

Wsparciem zostaną objęci uczniowie kształcący się w Technikum nr 16 oraz Branżowej Szkole I stopnia nr 12 wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr 2 im. Jarosława Iwaszkiewicza Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Katowicach na kierunkach:
– technik elektryk,
– technik mechanik lotniczy,
– technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,
– elektryk.

W ramach projektu planuje się:

• wsparcie uczniów poprzez organizację staży uczniowskich,
  • wsparcie uczniów poprzez doradztwo zawodowe,
  • wsparcie uczniów oraz nauczycieli praktycznej nauki zawodu w zakresie podniesienia kwalifikacji i kompetencji poprzez
    kursy/szkolenia kwalifikacyjne i doskonalące,
  • wykonanie prac adaptacyjnych i doposażenie dwóch pracowni do praktycznej nauki zawodu odzwierciedlając naturalne
    warunki pracy.