W lutym 2020 roku grupa uczniów z naszej szkoły przystąpiła do programu “Tradycyjny Sad” promowanego przez Bank Ochrony Środowiska pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rozwoju Rolnictwa i Wsi.

Powołaliśmy zespół zadaniowy “Magiczne drzewa”, który świetnie wywiązał się ze wszystkich zaplanowanych w I etapie działań i decyzją kapituły akcji zakwalifikował do II etapu uzyskując tym samym grant pieniężny na nasadzenia śliw. W związku z tym udało nam się powiększyć ilość drzewek owocowych w części sadowniczej naszego przyszkolnego Ogrodu Botaniczno – Sensorycznego.

Przystępując do realizacji niniejszego projektu uczniowie mieli okazję wziąć udział w nieco innej formie nauczania programowego i pozwoliło im to zdobyć dodatkową wiedzę i umiejętności z zakresu sadownictwa.

Była to również szansa na integrację klas ogrodniczych i przeżycie fajnej przygody związanej z przyrodą. Zrealizowany projekt posłuży nie tylko uczniom naszej szkoły, ale także okolicznym mieszkańcom.

Niestety, ze względu na pandemię Covid-19 i odwołane w związku z tym różne imprezy szkolne oraz wywiadówki nie udało nam się zrealizować wszystkich zamierzonych i opracowanych planów oraz zadań promocyjnych, zarówno z pierwszego jak i drugiego etapu w taki sposób jakbyśmy tego chcieli.
Zdołaliśmy jednak w najlepszy możliwy sposób dotrzeć do uczniów innych branż, ich rodziców oraz do osób odwiedzających naszą szkołę.

Wierzymy, że popularyzowanie tematu restytucji starych odmian drzew owocowych przyniesie efekty, a osoby do których udało się dotrzeć poznały sadownicze dziedzictwo polskich ziem.

Ważnym elementem przekazu naszego działania i pracy całego zespołu „Magiczne Drzewa” było także zastosowanie ekologicznego sposobu ochrony roślin, który w żaden sposób nie szkodzi środowisku.
Poniżej prezentujemy Wam kilka zdjęć dokumentujących nasze zaangażowanie i wykonanie tego projektu.

Zapraszamy do odwiedzenia strony projektu

Tradycyjny Sad

I etap prac: styczeń-luty 2020