W lutym 2021 roku grupa uczniów z klasy 1AP ( Nasza grupa składa się z: Małgorzata Brejna, Aurelia Hurnik, Michał Nowak, Andżelika Palka, Kinga Sołdaczuk, Agata Majewska, Jadwiga Tomczyk), przystąpiła do programu “Tradycyjny Sad” promowanego przez Bank Ochrony Środowiska pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rozwoju Rolnictwa i Wsi.

Powołaliśmy zespół zadaniowy “Magiczne drzewa”, który świetnie wywiązał się ze wszystkich zaplanowanych w I etapie działań i decyzją kapituły akcji zakwalifikował do II etapu uzyskując tym samym grant pieniężny na nasadzenie czereśni. W związku z tym udało nam się powiększyć ilość drzewek owocowych w części sadowniczej naszego przyszkolnego Ogrodu Botaniczno – Sensorycznego.

Przystępując do realizacji niniejszego projektu uczniowie mieli okazję wziąć udział w nieco innej formie nauczania programowego i pozwoliło im to zdobyć dodatkową wiedzę i umiejętności z zakresu sadownictwa.

Zrealizowany projekt posłuży nie tylko uczniom naszej szkoły, ale także okolicznym mieszkańcom.

Niestety, ze względu na pandemię Covid-19 i odwołane w związku z tym różne imprezy szkolne oraz wywiadówki nie udało nam się zrealizować wszystkich zamierzonych i opracowanych planów oraz zadań promocyjnych, zarówno z pierwszego jak i drugiego etapu w taki sposób jakbyśmy tego chcieli.
Zdołaliśmy jednak w najlepszy możliwy sposób dotrzeć do uczniów innych branż, ich rodziców oraz do osób odwiedzających naszą szkołę.

Wierzymy, że popularyzowanie tematu restytucji starych odmian drzew owocowych przyniesie efekty, a osoby do których udało się dotrzeć poznały sadownicze dziedzictwo polskich ziem.

Ważnym elementem przekazu naszego działania i pracy całego zespołu „Magiczne Drzewa” było także zastosowanie ekologicznego sposobu ochrony roślin, który w żaden sposób nie szkodzi środowisku.
Poniżej prezentujemy Wam kilka zdjęć dokumentujących nasze zaangażowanie i wykonanie tego projektu.

Zapraszamy do odwiedzenia strony projektu.

Tradycyjny Sad 2020

W lutym 2020 roku grupa uczniów z naszej szkoły przystąpiła do programu “Tradycyjny Sad” promowanego przez Bank Ochrony Środowiska pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rozwoju Rolnictwa i Wsi.

Powołaliśmy zespół zadaniowy “Magiczne drzewa”, który świetnie wywiązał się ze wszystkich zaplanowanych w I etapie działań i decyzją kapituły akcji zakwalifikował do II etapu uzyskując tym samym grant pieniężny na nasadzenia śliw. W związku z tym udało nam się powiększyć ilość drzewek owocowych w części sadowniczej naszego przyszkolnego Ogrodu Botaniczno – Sensorycznego.

Przystępując do realizacji niniejszego projektu uczniowie mieli okazję wziąć udział w nieco innej formie nauczania programowego i pozwoliło im to zdobyć dodatkową wiedzę i umiejętności z zakresu sadownictwa.

Była to również szansa na integrację klas ogrodniczych i przeżycie fajnej przygody związanej z przyrodą. Zrealizowany projekt posłuży nie tylko uczniom naszej szkoły, ale także okolicznym mieszkańcom.

Niestety, ze względu na pandemię Covid-19 i odwołane w związku z tym różne imprezy szkolne oraz wywiadówki nie udało nam się zrealizować wszystkich zamierzonych i opracowanych planów oraz zadań promocyjnych, zarówno z pierwszego jak i drugiego etapu w taki sposób jakbyśmy tego chcieli.
Zdołaliśmy jednak w najlepszy możliwy sposób dotrzeć do uczniów innych branż, ich rodziców oraz do osób odwiedzających naszą szkołę.

Wierzymy, że popularyzowanie tematu restytucji starych odmian drzew owocowych przyniesie efekty, a osoby do których udało się dotrzeć poznały sadownicze dziedzictwo polskich ziem.

Ważnym elementem przekazu naszego działania i pracy całego zespołu „Magiczne Drzewa” było także zastosowanie ekologicznego sposobu ochrony roślin, który w żaden sposób nie szkodzi środowisku.

Zapraszamy do odwiedzenia strony projektu

Tradycyjny Sad

I etap prac: styczeń-luty 2020