Kochani Uczniowie i Absolwenci!

Tradycyjnie organizujemy wycieczkę na jarmark bożonarodzeniowy.

W tym roku jedziemy do Drezna. Serdecznie zapraszamy!

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

1 dzień
Wyjazd w godzinach porannych do Drezna. Zwiedzanie rozpoczniemy od reprezentacyjnego Placu Teatralnego z dekoracyjną Operą i kościołem dworskim, idąc w kierunku pałacu Zwinger, który stanowi perłę saksońskiego baroku. W pałacu możemy podziwiać eksponaty – Muzeum Porcelany z kolekcją eksponatów ze słynnej fabryki z Miśni, Salonu Matematyczno-Fizycznego, w którym zgromadzono kolekcję dawnych globusów, zegarów i przyrządów naukowych oraz Galerii Dawnych Mistrzów, gdzie została zgromadzona część najsłynniejszych dzieł włoskiego renesansu. Zwiedzając dalej miasto obejrzymy zamek królewski, który stanowił główną rezydencję pałacową elektorów i królów Saksonii. Wśród licznych kolekcji i wystaw prezentowanych na zamku najsłynniejszą kryje Zielony Skarbiec. W drodze na Nowy Rynek obejrzymy Fuerstenzug, czyli największy porcelanowy obraz na świecie, przedstawiający władców Saksonii. Wśród licznych reprezentacyjnych budynków rynku, takich jak Albertinum z Państwowymi Zbiorami Sztuki najokazalszym jest odbudowany w całości po wojnie kościół protestancki. Na przestronnych rynkach – Nowym i Starym ustawiono setki kolorowych straganów. Wyjazd w godzinach popołudniowych, aby dotrzeć do Polski w późnych godzinach wieczornych.

Cena 179 zł

CENA ZAWIERA:

przejazd autokarem
opieka pilota
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi

FAKULTATYWNE WSTĘPY:

normalnyulgowyatrakcjauwagi
€14.00€0.00Drezno – ZwingerŁączony bilet (Galeria Obrazów Starych Mistrzów, Zbiory Porcelany, Salon Matematyczno-Fizyczny), dzieci i młodzieży do lat 17 wstęp gratis, 11 € pow. 17 lat
€14.00€0.00Drezno – Historyczne Zielone Sklepieniedzieci i młodzieży do lat 17 wstęp gratis, 11 € pow. 17 lat
dodatkowo proponujemy