Pierwsza lekcja drugiej edycji kampanii #weź nie smoguj, #weź oddychaj odbyła się w naszej szkole. W jej trakcie młodzież dowiedziała się czym jest smog, dlaczego jest niebezpieczny i jak mu przeciwdziałać.

Uczniowie zostali zapoznani ze schematem obrazujący co dzieje się z powietrzem, gdy w piecu spalane są rzeczy do tego nieprzeznaczone. Wyjaśniono, dlaczego ciepło sieciowe wytwarzane w elektrowniach jest przyjaźniejsze dla środowiska niż ogrzewanie domów i mieszkań swoim kotłem.

Smog na Śląsku pochodzi głównie z domowych kotłowni, gdzie w sezonie grzewczym spalane jest paliwo różnej jakości oraz ze spalin emitowanych przez samochody. Ciepło sieciowe jest istotnym narzędziem w walce ze smogiem w polskich miastach. Spaliny pochodzące z elektrociepłowni poddawane są oczyszczaniu w profesjonalnych elektrofiltrach.

#Weź nie smoguj #weź oddychaj to już druga edycja kampanii edukacyjnej, skierowanej przede wszystkim do uczniów szkół, do których Tauron dostarcza ciepło sieciowe. W specjalnie przygotowanym filmie animowanym i e-booku firma w prosty sposób wyjaśnia, jak działa ogrzewanie sieciowe i dlaczego to najbardziej ekologiczna forma ogrzewania dostępna w miastach.

Więcej informacji na stronie internetowej www.wezniesmoguj.tauron.pl.

Skip to content