18.09.2021r. odbył się na ternie naszej placówki oraz ogrodu sensoryczno – botanicznego IV Murckowski Rodzinny Festyn Sportowy. Głównymi organizatorami imprezy byli Rada Jednostki Pomocniczej nr 18 (pan G. Tomczyk), ZS nr 2 im. J. Iwaszkiewicza w Katowicach (dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz młodzież) oraz pan S. Węgliński, Honorowym patronatem objął piknik Prezydent Miasta Katowice – dr Marcin Krupa.

Partnerami byli:

UKS „Orzeł”, Akademia Piłki Nożnej, nauczyciel w – f SP nr 48 – pani P. Szczotok, nauczyciele SP nr 48 – Gra Miejska (Panie: R. Mikołaj, M. Fąfara, A. Szkarłat, M. Fornalczyk), Miejska Biblioteka Publiczna, MDK Południe, Zespół Coversi, Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach, Szpital Murcki, Firma Taxsus, Szkoła Językowa G. Pilch, MDK Południe”, Ochotnicza Straż Pożarna – Podlesie, Komenda Miejska Policji – Katowice Piotrowice, Zumba, Stowarzyszenie Hodowców Drobnego Inwentarza.

Wsparli nas oferując pomoc finansową bądź rzeczową następujące instytucje oraz firmy – Wydział Kształtowania Środowiska oraz Wydział Promocji UM Katowice,

Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa Paintball „Factory”, Sklep Spożywczy J. A. Palaszowie, Piekarnia „Sezam”, Dom Przyjęć „Hubertus”, Mavitrans – Stacja paliw i transport, Wodkantrans, Zakład Samochodowy – Zbigniew Grzyb, Krzysztof Król, Adam Lasok, ZZ Górników, ZZ Solidarność, ZZ Górników Dołowych, ZZ Kadra, ZZ Sierpień 80, ZZ Kontra, Latański Mix, Wodociągi Katowice, Edelmet Murcki, Śląski Związek Piłki NożneJ, Rodzice uczniów ZS nr 2.

Swoimi występami Festyn uświetnili: animatorzy turystyki oraz uczniowie ZS nr 2, Zumba – p. Monika, Coversi, Babcia Trudka, Rytmika dla Dorki i Karlika.

DZIĘKUJEMY – PRACOWNIKOM ZS NR 2 – ZA POMOC W ORGANIZACJI I OBSŁUDZE PIKNIKU, NAUCZYCIELOM, KTÓRZY PRZYGOTOWALI MŁODZIEŻ DO WYSTĘPÓW, OBSŁUGIWALI STANOWISKA GASTRONOMICZNE, WARSZTATOWE, NAUKOWE, ARTYSTYCZNE, MŁODZIEŻY, KTÓRA WYSTĘPOWAŁA, PRZYGOTOWYWAŁA I POSPRZĄTAŁA STANOWISKA, RODZICOM NASZYCH UCZNIÓW ZA WSPARCIE RZECZOWE ORAZ UDZIAŁ W FESTYNIE MIESZKAŃCOM OBECNYM NA PIKNIKU.

WSZYSTKIM ORGANIZATOROM, WSPÓŁORGANIZATOROM, DARCZYŃCOM I SPONSOROM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Piknik odbył się na boiskach oraz ogrodzie sensoryczno – botanicznym na terenie Zespołu Szkół nr 2 im. J. Iwaszkiewicza w Katowicach.

Program wyglądał następująco:

Godz. 08:00 – montaż stanowisk

Godz. 09:45 – powitanie mieszkańców i gości

Godz. 10:00 – 12:30 – blok sportowo rekreacyjny:

– turniej piłki nożnej (Akademia Piłki Nożnej)

– turniej piłki siatkowej – SP 48

– pokazy karate, samoobrony (UKS Orzeł)

– Zumba (10:00 i 11:30) – pani Monika

– gra miejska – SP 48

– zawody dla młodzieży (turniej piłkarzyków, tenis stołowy – sala gimnastyczna)

– paintball (strzelanie do celu)

Godz. 10:30 – 14:30 pokazy – Ochotnicza Straż Pożarna, Policja, firma Taxus

Godz. 10:30 – koncert – Coversi,

Godz. 11:45 – narodowe czytanie – ZS nr 2,

Godz. 12:00 – pokazy – pierwsza pomoc

Godz. 12:30 – 13:30 – występy – ZS nr 2

Godz. 13:30 – Rytmika dla Dorki i Karlika, śląskie bajki Trudki,

Godz. 14:30 –Sylwester Szweda koncert – zaprzyjaźniony ekolog

Godz. 10:30 – warsztaty artystyczne, literacki kącik pod chmurką- Biblioteka Miejska

Godz. 10:00 do 15:00 – spacery po ogrodzie, warsztaty florystyczne, malowanie buziek, warsztaty plastyczne, piknik malarski, konkursy i warsztaty – szkoła językowa,

Godz. od 11:00 – część gastronomiczna (grille, ciasta, wata cukrowa, swojszczyzna, ogórki kiszone, smalec).

DZIĘKUJEMY PAŃSTWU!!!

Impreza miała na celu integrację społeczności lokalnej, popularyzację spędzania czasu wolnego w aktywny sposób oraz promocję szkoły.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W FESTYNIE – POGODA DOPISAŁA, ZABAWA BYŁA PRZEDNIA – ZAPRASZAMY W PRZYSZŁYM ROKU!!!