Klasa objęta patronatem firmy Tauron.

Tauron gwarantuje Naszym absolwentom pracę oraz funduje stypendia dla najlepszych uczniów. Nasi uczniowie będą również realizowali praktyki na terenach spółki Tauron.

Dlaczego warto wybrać ten kierunek?

Technik elektryk to nowoczesny i wymagający zawód przyszłości. Głównym założeniem Naszej Szkoły jest przygotowanie uczniów do realizacji zadań w zawodzie jako przyszłych specjalistów. Technik elektryk to zawód poszukiwany na krajowych i zagranicznych rynkach pracy, dający możliwość prowadzenia między innymi własnej działalności usługowo-gospodarczej z różnych dziedzin przemysłu, począwszy od projektowania i montażu instalacji elektrycznych,  alarmowych, poprzez naprawy sprzętu RTV i AGD. Wykwalifikowana kadra techników elektryków zajmuje się konserwowaniem, instalowaniem, konstruowaniem i naprawą urządzeń elektrycznych i elektrotechnicznych.

Jakie kwalifikacje uzyskasz?

• ELE.02. Montaż, uruchamianie i konserwacja instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych

• ELE.05. Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych

Gdzie możesz podjąć pracę?

Technik elektryk może znaleźć zatrudnienie:

• w elektrowniach, zakładach energetycznych, kopalniach, hutach, na kolei,

• w firmach naprawiających sprzęt elektryczny,

• w biurach projektowych jako projektant okablowania strukturalnego (sieci komputerowych i sieci elektrycznych), projektant systemów zasilania awaryjnego,

• w firmach handlowych zajmujących się sprzedażą osprzętu elektrycznego,

• w firmach projektujących i montujących instalacje.

• prowadząc własną działalność gospodarczo-usługową (np. naprawa sprzętu gospodarstwa domowego, usługi elektroinstalacyjne).

Z kim współpracujemy?

Uczniowie mogą realizować praktyki zawodowe we współpracy m. in. z: Tauron, Carboautomatyka, Famur, PGG,, Control Proces, Legrand, Zamel, PGG, Nexteer Automotive, Telstar

Uczniowie mają możliwość zdobycia dodatkowych uprawnień:

• energetyczne (SEP G1 do 1kV),

• operator wózków widłowych,

• spawalnicze.

Wybierz klasę patronacką firmy Tauron.