Niestety w tym trudnym przede wszystkim dla Was czasie nie możemy spotkać się wszyscy razem na uroczystej akademii z okazji zakończenia przez Was jednego z najważniejszych etapów edukacji. Do tego dochodzi niepewność związana z terminem egzaminów dojrzałości i zawodowych.

W dniu 24.04.2020r. kiedy będziemy wręczać Wam świadectwa musimy pamiętać o środkach ostrożności i zrobić to indywidualnie. Dlatego to słowo pisane, które Wam wyślę niech stanie się chociaż namiastką uroczystości, która powinna się odbyć, a nie może.

W tym dla Was mimo wszystko uroczystym dniu chciałabym w imieniu Grona Pedagogicznego oraz własnym podsumować krótko lata spędzone przez Was w murach naszej szkoły.

W ciągu tych czterech lat daliście się poznać z jednej strony jako młodzi ludzie – trochę nieprzewidywalni, uparci, trochę leniwi, kapryśni, krnąbrni, często niezdecydowani i wydawałoby się obojętni, z drugiej natomiast – pełni życia, pasji, ambitni, kreatywni, zaskakujący i dążący do wyznaczonych przez siebie celów – po prostu dojrzewający nastoletni.

Zapamiętamy Was razem i każdego z osobna na pewno na długo.

Daliście Nam nauczycielom wiele satysfakcji, kiedy osiągaliście sukcesy w konkursach, olimpiadach, czy zawodach sportowych (to u Was mieliśmy potrójną stypendystkę Prezesa Rady Ministrów), kiedy reprezentując szkołę na zewnątrz (wyjścia, wyjazdy, konkursy, czy praktyki zawodowe).

Dziękuję Wam za tak wspaniałe wyniki, ambicję, kreatywność i zaangażowanie w reprezentowaniu szkoły w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych. Dziękuję za działalność w samorządzie uczniowskim oraz Młodzieżowej Radzie Miasta.

Przed Wami, chociaż jeszcze nie wiemy kiedy, pierwszy w życiu egzamin, który jest swoistego rodzaju przepustką w dorosłe, samodzielne życie. Jego wynik będzie miał na pewno duży wpływ na Wasze dalsze plany. Dlatego życzymy Wam w związku z nim – łatwych pytań, trafionych odpowiedzi oraz szansy zaprezentowania swoich talentów.

Po raz pierwszy bierzecie odpowiedzialność za własną przyszłość. Pamiętajcie jednak, że jak nigdy dotąd, w tym ważnym dla Was czasie wspierają Was – rodzice, nauczyciele i przyjaciele.

W tym trudnym czasie życzymy Wam – odwagi i siły w pokonywaniu trudności. Otwartego umysłu i tolerancji podczas poznawania nowego, dorosłego życia. Determinacji i pasji potrzebnych do realizacji i spełniania marzeń. Radości, optymizmu i satysfakcji, tak istotnych na każdej płaszczyźnie życia.

Najważniejsze jednak wydaje się, byście – dokonując wyboru – nie bali się zmierzać ku urzeczywistnianiu ambitnych planów i śmiałych wyobrażeń o tym co dla Was będzie najlepsze, najpiękniejsze i najbardziej wartościowe.

Tego wszystkiego życzy Wam

Dyrektor Szkoły Iwona Goźlińska

wraz z Gronem Pedagogicznym

i Pracownikami Szkoły

Skip to content