Nasze rendez-vous z Paryżem zaczęliśmy od spotkania z Żelazną Damą – la Tour Eiffel. Zapierające dech w piersiach widoki na panoramę stolicy Francji z wysokości ponad 300 metrów zrekompensowały długi czas oczekiwania w niekończącej się kolejce. Mieliśmy możliwość podziwiania Panteonu, gdzie spoczywa nasza wielka rodaczka Maria Skłodowska-Curie. Zobaczyliśmy jak odbudowywana jest obecnie katedra Notre Dame. W czasie naszych wojaży zwiedziliśmy również symbol francuskiej monarchii absolutnej – podparyski Pałac Królewski w Wersalu. Odwiedziliśmy grób Fryderyka Chopina znajdujący się na cmentarzu Père-Lachaise. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale z uśmiechami na twarzach ruszyliśmy spod Łuku Triumfalnego słynnymi Polami Elizejskimi celem obejrzenia dzieł sztuki w muzeum Luwr, w tym la Joconde czyli Mona Lisy.
Przemieszczając się paryskim metrem dotarliśmy do bazyliki Sacré-Coeur na wzgórzu Montmartre skąd rozpościera się przepiękny widok na cały Paryż. Zobaczyliśmy Moulin Rouge położony w dzielnicy czerwonych latarni.
To wszystko zwieńczone wieczornym rejsem po Sekwanie z migocącą Wieżą Eiffla na długo pozostanie w naszej pamięci. Merci Paris !   À bientôt 🙂

Skip to content