25.05.2019r. Odbył się na ternie naszej placówki oraz ogrodu sensoryczno – botanicznego III Murckowski Rodzinny Festyn Sportowy. Głównymi organizatorami imprezy byli – Fundacja „Nasze Murcki” , ZS nr 2 im. J. Iwaszkiewicza w Katowicach (dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz młodzież)

UKS „Orzeł”, UKS „Bonito”, nauczyciel w – f SP nr 48 – pani P. Szczotok, Miejska Biblioteka Publiczna. Honorowym patronatem objął piknik Prezydent Miasta Katowice – dr Marcin Krupa. Współorganizatorami byli: Wydział Polityki Społecznej UM Katowice, Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach, Tauron, Amara – Zakład Farmaceutyczny, Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, Agru – Pracownia Płatnerska, Radio Fest, Bank PKO, Fundacja PKO, Szpital Murcki, MDK Południe”, Ochotnicza Straż Pożarna – Podlesie, Komenda Miejska Policji – Katowice Piotrowice, Zumba, Mysłowickie Stowarzyszenie Hodowców Drobnego Inwentarza.

Wsparli nas oferując pomoc finansową bądź rzeczową następujące instytucje oraz firmy – Wydział Kształtowania Środowiska oraz Wydział Promocji UM Katowice,

Spółdzielnia Mieszkaniowa – Gwarectwo Murckowskie, Lewiatan, Paintball „Factory”, Sklep Spożywczy J. A. Palaszowie, Supr Deli – Sklep Spożywczy, Piekarnia „Sezam”, Restauracja „Selena”, Dom Przyjęć „Hubertus”, Szkółka Drzew i Krzewów – Jan Szyca, UNIQA – Sowa Mariusz, Mavitrans – Stacja paliw i transport, Wodkantrans, NFZ Przychodnia Lekarza Rodzinnego – Budzińska Ratka – Zagalska, Apteka Viola, Zakład Samochodowy – Zbigniew Grzyb, Stanisław Węgliński, Andrzej Abramik, PHU „Koli”, Hurtownia mąki – Szymon Wątroba

Piotr Ulfig, Geberit i Koło, Jarosław Ryng – urządzenia gastronomiczne, Krzysztof Król, Adam Lasok, Firma „Forest”.

Swoimi występami Festyn uświetnili: dzieci z Przedszkola nr 72, chór Belcanto i zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej nr 48 oraz animatorki turystyki z ZS nr 2 – DZIĘKUJEMY NAUCZYCIELOM, KTÓRZY PRZYGOTOWALI DZIECI I MŁODZIEŻ DO WYSTĘPÓW

WSZYSTKIM ORGANIZATOROM, WSPÓŁORGANIZATOROM, DARCZYŃCOM I SPONSOROM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Piknik odbył się na boiskach, w salach Centrum Edukacji Ekologicznej oraz ogrodzie sensoryczno – botanicznym na terenie Zespołu Szkół nr 2 im. J. Iwaszkiewicza w Katowicach.

Program wyglądał następująco:

Godz. 09:00 – powitanie mieszkańców i gości

Godz. 09:30 – 13:30 – blok sportowo rekreacyjny:

– turniej piłki nożnej – UKS Bonito

– turniej piłki siatkowej – pani P. Szczotok (nauczyciel SP 48)

– pokazy karate, samoobrony – UKS Orzeł

– Zumba (10:30 i 11:00) – pani Magda

– zawody sportowe (tor przeszkód dla maluchów, gra terenowa na ogrodzie – UKS Orzeł)

– zawody sportowe dla młodzieży – nauczyciele wf ZS nr 2

– paintball strzelanie do celu – harcerze z Drużyny IX z Wujka

– pokaz modelarski (militaria) – prezentacja swojej pasji (K. Zając, P. Juszkiewicz – uczniowie klasy trzeciej gimnazjum)

– spotkania ze sportowcami – J. Furtok, D. Wieczorek

Godz. 09:30 – 12:30 pokazy – Ochotnicza Straż Pożarna, Policja

Godz. 12:00 – 15:00 pokazy – pierwsza pomoc

Godz. od 11:00 – 15:00 – pokazy rycerskie (Pracownia Płatnerska – AGRU)

Godz. 12:00 – powitanie zaproszonych gości

Godz. 12:30 – 14:30 – występy – Przedszkole nr 72, SP 48, KARAOKE ZS nr 2

Godz. 12:00 do 15:00 – warsztaty PomySłowo – warsztaty typograficzne, Wyrroluj Potwora – warsztaty plastyczne – Biblioteka Miejska (pani Beata Bogdan)

Godz. 11:00 do 15:30 – warsztaty Taurona – magentowa wata cukrowa, spacery po ogrodzie, warsztaty florystyczne, malowanie buziek, warsztaty plastyczne, loteria fantowa, piknik malarski, zajęcia z ceramiki, zajęcia na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej

Godz. 15:00, 16:00, 17:00 – koncerty – Green District, Coversi, HighFive

Godz. 11:00 do 15:00 – mini zoo – Mysłowickie Stowarzyszenie Hodowców Drobnego Inwentarza oraz dmuchańce – Nibylandia

Godz. 11:00 do 16:00 – część gastronomiczna (grille, ciasta, wata cukrowa, swojszczyzna, ogórki kiszone, smalcówa, żurek).

Odwiedzili nas:

Wiceprezydent Miasta Katowice – Bogumił Sobula

Radni Miasta Katowice: panie – Beata Białowąs, Patrycja Grolik, Barbara Mańdok pan – Dariusz Łyczko

Sportowcy – Jan Furtok – piłkarz GKS Katowice oraz reprezentacji Polski, Dariusz Wieczorek – hokeista bramkarz GKS Tychy, reprezentant Polski

Dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych

Sylwester Szweda – zaprzyjaźniony ekolog

DZIĘKUJEMY PAŃSTWU!!!

Impreza miała na celu integrację społeczności lokalnej, popularyzację spędzania czasu wolnego w aktywny sposób oraz promocję szkoły.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W FESTYNIE – POGODA DOPISAŁA, ZABAWA BYŁA PRZEDNIA – ZAPRASZAMY W PRZYSZŁYM ROKU!!!

Skip to content