Jesteś Ogrodnikiem i posiadasz już kwalifikacje z zakładania i prowadzenia upraw ogrodniczych ?

Chciałbyś te kwalifikacje podwyższyć i poszerzyć ścieżki swojej kariery zawodowej, zmienić pracę, dostać awans lub założyć własną firmę ogrodniczą ?
Wybierz Branżową Szkołę II stopnia o kierunku Technik Ogrodnik !

W przeciągu 2 lat uzupełnisz swoje przygotowanie zawodowe z zakresu planowania i organizacji prac ogrodniczych oraz zdobędziesz możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego.

Uzupełniając wykształcenie w kierunku technik ogrodnik zdobędziesz wiedzę z zakresu m.in. kierowania pracami związanymi z uprawą, hodowlą, produkcją oraz sprzedażą roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych. Doboru odpowiednich maszyn, narzędzi i sprzętu ogrodniczego, a także doboru i stosowania odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych roślin w określonym czasie. Zakładania i utrzymania terenów zieleni, a także projektowania i wykonywania dekoracji roślinnych.
Zdobędziesz możliwość podjęcia pracy zarówno biurowej jak i w terenie w zależności od specyfiki działalności konkretnego przedsiębiorstwa.
Ogrodnictwo bywa profesją sezonową, więc spokojniejszy czas w roku będziesz mógł wykorzystać na pracę w mediach branżowych – zawsze możesz stworzyć własny blog ogrodniczy lub poradniki ogrodnicze.

Możliwości wykorzystania zdobytej wiedzy na kierunku technik ogrodnik są na pewno znacznie większe niż wymienione powyżej, a pomyły na jej wykorzystanie ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.

Zostań Technikiem Ogrodnikiem w Branżowej Szkole II stopnia w ZS nr 2 Katowice !